Partneri

• V dňoch 5.3. – 18.3.2018 sa zúčastnilo 5 žiakov III.B triedy odboru Technik informačných a telekomunikačných technológií stáže Erasmus+ na GJP a SOŠ Slavičín. Žiaci absolvovali pracovný program, v rámci ktorého si porovnali svoje vedomosti a zručnosti so žiakmi partnerskej školy. Okrem vzdelávacích aktivít absolvovali spoločne aj športové aktivity, navštívili Vojenské múzeum v Slavičíne, historické mesto Kroměřiž, absolvovali exkurziu na Fakulte aplikovanej informatiky University Tomáše Bati v Zlíne. Ubytovaní boli v malebnom kúpeľnom mestečku Luhačovice. Viac fotografií vo fotoalbume.

• Dňa 19. 3. 2018 sa najlepší žiaci našej školy zúčastnili medzinárodnej súťaže pre žiakov základných a stredných škôl "MATEMATICKÝ KLOKAN". Najlepšie výsledky dosiahli: Briestenský Martin I.D (95 percentil), Moznich Christian II.E (91), Menich Ľubo I.D (90), Ondruška Adam III.A (89).

Zúčastneným žiakom gratulujeme a prajeme ešte veľa matematických úspechov.

• Dňa 6. 4. 2018 bol slávnostným odovzdávaním certifikátov ukončený kurz - akreditovaného vzdelávania pre programovanie a obsluhu CNC strojov. Jeho absolventi boli z úradu práce, ktorým náklady preplatili cez projekt REPAS, zamestnanci firmy Porsche Werkzeugbau s.r.o., ktorým náklady hradil zamestnávateľ, ale kurzu sa zúčastnili aj samoplatcovia, ktorí si po absolvovaní kurzu zvýšili svoju kvalifikáciu a možnosť zamestnania sa v tejto oblasti strojárstva.

• Dňa 8. 2. 2018 sa otvorili brány našej školy širokej verejnosti. Všetci účastníci si mohli prezrieť priestory našej školy, vybavenie učební i dielní pre teoretické či praktické vyučovanie a zároveň mali možnosť stretnúť sa so zástupcami našich partnerov - zamestnávateľov, ktorí podporujú našu školu. Fotoreportáž z DOD si môžete pozrieť vo fotoalbume.

• SOŠ Dubnica nad Váhom, centrum výučby CAD/CAM systémov otvorí ďalší kurz Programovanie CNC strojov v rámci akreditovaného vzdelávania dospelých na jeseň 2018.

• V dňoch 8. – 11. 1. 2018 sa zúčastnili pedagogickí zamestnanci školy na odbornej stáži v Berufsschule Wolfsberg v Rakúsku. Cieľom bolo nadviazanie spolupráce medzi oboma školami a výmena skúseností s duálnym vzdelávaním, ktoré tu má bohatú tradíciu. Výsledkom je dohoda o budúcej vzájomnej výmene žiakov odboru mechanik nastavovač v rámci odborného výcviku na pracoviskách partnerskej organizácie. Celá stáž sa uskutočnila v rámci projektu Erasmus+ v sekcii Odborné vzdelávanie a príprava, financovaného EÚ. Vo fotogalérii si môžete pozrieť technické vybavenie školy a práce žiakov v rámci odborného výcviku.

• Dňa 7. 12. 2017 sa otvorili brány našej školy širokej verejnosti. Všetci účastníci si mohli prezrieť priestory našej školy, vybavenie učební i dielní pre teoretické či praktické vyučovanie a zároveň mali možnosť stretnúť sa so zástupcami našich partnerov - zamestnávateľov, ktorí podporujú našu školu. Fotoreportáž z DOD si môžete pozrieť vo fotoalbume.

Prihlasovacie meno:
Heslo:
komunikujem so serverom, počkajte prosím

Sobota 21. 4. 2018

Hrdina remesla